TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK Tunceli İlimizi Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK Tunceli İlimizi Ziyaret Etti.

 

 AKLIMIZDAN DEĞİL GÖNLÜMÜZDEN KONUŞUYORUZ…                                                                                   

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK Tunceli İlimizi ziyaret etti. 

Ziyaret sırasında Bakanımıza Tunceli Valisi Sayın Tuncay SONEL , İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel EKMEKCİ , Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat ÇOLAK , İl Emniyet Müdürü Doğu ATEŞ ve İl Jandarma Komutanı Sinan ŞEN  eşlik etti.

Bakanımız; yaptığı incelemeler ve temaslar sonucunda İlimiz için şunları söyledi: “Tunceli’deki değişimin mutluluk verici olduğunu belirterek, Buranın toplu kalkınma projesi ve ortaya koyduğu başarı hikayesi, aslında Türkiye için de büyük bir örnektir. Buradaki örnek çalışmaların dalga dalga yayılması Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ nin, tüm vatandaşların belirli bir ciddiyet içinde burada yaşaması büyük bir mutluluk kaynağıdır.Tunceli İlimiz, artık Ülkemiz  sınırları dışında Uluslararası örnek çalışmalara imza  atmalıdır.Tunceli de ki öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin yolu açık olsun  ” Diyerek MUNZUR KADAR GÜÇLÜ; GELECEĞE UMUTLA BAKAN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN emeklerini bu konuda esirgemeyeceklerinden emin olduğunu belirtti.

Elif Güntaş İlkokulu’nu ziyaret eden Bakanımız; öğrencilerin yapmış oldukları geri dönüşüm ürünlerinden oluşan sergiyi inceledi. Saz çalan koro öğrencilerinin türkülerine eşlik etti. Okul öğretmenleri ile sohbet etti.

Sohbet sırasında “Öğrencilerin yüreklerine dokunun bir öğrencinin yüreğine geleceğine dokunmak vicdan işidir. Büyük bir vebal gerektirir. Eğitmek önceliktir. Gelişen teknoloji öğrenmeyi kolaylaştırır. Ancak eğitmek öğretmenin işidir.” Diyerek öğretmenlerin duygularına tercüman oldu.

Millet kıraathanesinde gençlerle türkü söyledi. Zihinsel engelli gençlerle neşeli sohbetler etti.

Öğretmenevimizde öğretmenlerle buluşan Sayın Ziya SELÇUK öğretmenlerimizle tecrübelerini paylaştı.

Sorunları aşmakta onlara liderlik, sınıf yönetimi konularında kıymetli ipuçları verdi.

Sayın Ziya SELÇUK teşekkürlerini ve memnuniyetini dile getirerek, çocuklarımızı ve gençlerimizi öğretmenlerimize emanet ederek kentimizden ayrıldı.

 

15-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-2019

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.