TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa ASLANOĞLU’ndan Yarıyıl Mesajı

  Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa ASLANOĞLU 2016 - 2017 Eğitim- Öğretim yılı  birinci dönemin sona ermesi nedeniyle yarıyıl mesajı yayınladı.  
Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa ASLANOĞLU’ndan Yarıyıl Mesajı

 

ASLANOĞLU mesajında şunları söyledi:

 

 Büyük bir başarı ve özveriyle sürdürülen bir eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlamış bulunuyoruz.  Öğrencilerimizin ve anne-babaların heyecanla beklediği karnelerle birlikte iki haftalık bir yarıyıl tatil dönemine giriyoruz. Geçen dönem boyunca, göstermiş oldukları çalışmalardan, özveri ve ilgiden dolayı öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, velilerimizi, idarecilerimizi ve müdürlüğümüz çalışanlarını kutluyorum.

 

Son yıllarda ülke genelinde Tunceli eğitimdeki başarı çıtasını hayli yükseltmiştir. İlin ulusal sınavlardaki başarı derecesi, eğitim seviyesinin yüksekliğinin araştırma sonuçları ile ortaya konması gibi konularda Tunceli eğitimi markalaşma yolunda hızla ilerlemektedir. Öğrencilerimizin bu başarısından elbette gururlu ve mutluyuz.

 

Günümüz koşullarında hayli zor olan öğretim maratonunda bir dönemi bitirirken başarılarımız kadar eksiklerimizi de görmek zorundayız. İkinci yarıyıla birinci dönemin değerlendirmesini yapmış ve dinlenmiş bir şekilde girmenin eğitimdeki verimliğimizi arttıracağı düşünüyorum. Bununla beraber öğretmenlerimizden öğrencilere ödev vermemelerini, ailelerin de bu konuda ısrarcı olmamalarını özellikle rica ediyorum.

 

Yarıyıl tatilini, karnesindeki akademik başarı puanı ne olursa olsun tüm öğrencilerimizin mutlu, sağlıklı geçirmelerini aynı zamanda dinlenmiş bir beden ve zihinle ikinci döneme başlamalarını diliyor; sorunsuz ve başarı ile geçirdiğimiz bu dönemde, Tunceli eğitimine olumlu katkılar sunan velilerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve Müdürlük çalışanlarına teşekkür ediyorum.

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.