TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu´ndan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu´ndan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

  İl Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Aslanoğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Aslanoğlu mesajında şunları söyledi:  

 

‘’Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği ve ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ olarak kutlanan bu günde, tüm öğretmenlerimin Öğretmenler Gününü kutluyorum. 24 Kasım, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bugüne, kendilerine önemli sorumluluk verilmiş, eğitim-öğretimin mihenk taşı öğretmenlerin günüdür. 

Kuşkusuz her meslek biricik ve değerlidir. Ancak Öğretmenler bir ülkenin insanını, yeni nesillerini yetiştirir. Çocuklarımızın çağdaş, demokratik, milli ve manevi değerlerimize bağlı yetiştirilmesinde, bilim ve irfan yolunda bir ışık ve rehber olma konusunda kilit noktadır öğretmen. Bu nedenledir ki, öğretmenlik mesleği dünyanın her ülkesinde onurlu ve itibarlı meslekler arasında yer alır. 

Öğretmenlerimizin ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesine çıkmasındaki rol ve sorumlulukları düşünüldüğünde,  insan yetiştirmede göstermiş olduğu fedakârlıkların her türlü takdirin üzerinde olduğu aşikârdır. Bu nedenle öğretmenlerimize sadece bir gün değil, her gün, gereken önemi, değeri ve saygıyı göstermemiz gerekir. 

Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü yürekten kutluyor, şehit olan ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.’’ dedi.

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.