TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Yaşlılar Yurdunu Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, eşi Zelal Eyyüpkoca ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Barış Can Toki Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret Etti. 
Milli Eğitim Müdürü Yaşlılar Yurdunu Ziyaret Etti

Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zabit Durmuş arasında Bedri Es Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Merkezindeki engelli çocuklarımıza ve Toki Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezinde barınan yaşlılara yönelik el becerilerini kazandırmak üzere kurslar açmaları için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne talimat verdi.

Toki Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret eden Ali Eyyüpkoca, Yurtta kalan yaşlılara zaman geçirmeleri için el becerilerini kazandırmak üzere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce kurslar açılacaktır. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Dikiş Nakış Bölümü tarafından Yurtta kalan yaşlılara günlük kullanabilecekleri şalvar, pijama takımlarını dikim işine başladılar dedi.

Bedri ES Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezindeki engelli çocuklarımıza yönelik açılan ahşap boyama,resim ve folyo çalışmaları kursu başlatıldı. Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, yaptığı açıklamada, bu tür kurslar ile engellilerin topluma kazandırılmasını amaçladıklarını söyledi. Her bireyin bir engelli adayı olduğunu vurgulayan Eyyüpkoca, "El sanatlarının geliştirilmesi kapsamında engellilerimize yönelik el beceri kursları açılacaktır. Kurstaki amacımız hem el becerisi kazandırmak ve hem de onların hayata tutunmasını sağlamaktır” dedi. Yaşar ÇİÇEK

25-02-201625-02-201625-02-201625-02-2016

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.