TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Tarafından İlimizdeki 22 Cemevine Kitaplık Yapıldı

Müdürlüğümüz Tarafından İlimizdeki 22 Cemevine Kitaplık Yapıldı

Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan himayelerinde cemevlerinin kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapması adına ilimizdeki 22 cemevine Müdürlüğümüz tarafından kitaplık yapıldı. Geyiksuyu Köyü, Burmageçit Köyü, Şıh Çoban, Darıkent, Derviş Cemal/Hozat, Merkez/Hozat, Akdemir/Pertek, Merkez/Pertek, Merkez/Çemişgezek, Koyungölü/Ovacık, Ziyaret Köyü/Ovacık, Söğütlü Köyü/Ovacık, Hacı Bektaş Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma/Merkez, Seyid Baba/Mazgirt, Düzgün Baba Kıl Köyü/Nazımiye, Düzgün Baba/Nazımiye, Merkez/Pülümür, Büklü Dede/Pülümür, Avşeker Köyü/Pertek, Sultan Hıdır/Pertek, Cem Vakfı/Pertek, Paşacık Köyü/Çemişgezek Cemevlerine Müdürlüğümüz tarafından yapılan kitaplıklar yine Müdürlüğümüz tarafından cemevlerine yerleştirildi.

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci cemevlerine yapılan kitaplıklar için şunları söyledi: Valimiz Sn. Mehmet Ali Özkan'ın talimatlarıyla ilimizde faaliyet gösteren 22 cemevine kitaplık yaptık. Bunları cemevlerine monte ettik. Okuma-yazma oranının en yüksek olduğu illerden biri olan Tunceli'de insanımızın okumaya göstermiş olduğu ilgi ve ihtiyacını karşılaşmaktan son derece mutluyuz. Toplumun bilgiye olan gereksinmesini karşılamaya yönelik olarak oluşturduğumuz bu kitaplıklar, insanlarımızın toplumsallaşmasında da oldukça önemli bir rol oynayacak.

' Okunacak en büyük kitap insandır.' diyen Hacı Bektaş Veli'nin, insanın kendini gerçekleştirmesi yönünde atacağı adımlara bir tuğla da biz koymak istedik.

 'Okumaktan murat ne                        
Kişi Hak'kı bilmektir.' diyen Yunus Emre'nin hem kendi, hem de başkalarının 'hakkı'nı bilmek için okuyacağı kitaplara ulaşmasına vesile olmak istedik. Okur nüfusunun artması adına cemevlerinde de kitaplıkların olması memnuniyet verici. Tunceli Halkı'na hayırlı olmasını temenni ediyorum.''

05-08-202105-08-202105-08-202105-08-202105-08-2021

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.