TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZÜN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

MÜDÜRÜMÜZÜN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

Milli mücadelede milli birliği temin eden eşsiz bir lider, savaş meydanlarında efsanevi bir kumandan, devlet kuran büyük siyaset adamı, milletin çehresini değiştiren kudretli bir inkılapçı, başöğretmen... O, Mustafa Kemal Atatürk... 

 

Ülkenin gelişip yükselmesinin, çağdaş medeniyetleri yakalamasının yegane yolunun, çocuklara verilen eğitim ve değer olduğunu sürekli dile getiren ve gittiği her yerde okulları ziyaret ederek çocuklarla vakit geçiren bir liderdi.

Kurtuluş Savaşı'nın devam ettiği yıllarda Öğretmenler Kongresi'ni düzenleyerek asıl savaşın cehaletle yapılacağına dikkati çeken Gazi Mustafa Kemal Atatürk: " Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. " diyerek seslendiği öğretmenlere de çok önem vermişti.

 

İnsanlık tarihinin tanıdığı en kıymetli , en büyük şahsiyetlerinden biri.

Türk Milletinin medeni ve refah seviyesi yüksek bir Millet olarak yaşaması için mücadele etmiş ve varlığını bu amaç uğruna adamıştır.  Bizler de O'nun izinde, fikir ve ideallerine  bağlı kalarak Cumhuriyet'in ışığıyla yeni nesiller yetiştirmekte, Cumhuriyet'in temel değerlerini korumak ve ülkemizi çağdaş seviyelere ulaştırmak için çalışmaktayız.

 

Ülkemizin karanlık tarihini değiştirip yolumuza ışık tutan, Türk İstiklal Mücadelesinin Büyük Önderi Cumhuriyeti'mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; ebediyete intikalinın 81. yıl dönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyor, huzurunda saygıyla eğiliyorum. 

 

Gürsel EKMEKCİ

 İl Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.