TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müzeler Haftası Kutlandı

Müzeler Haftası Kutlandı

18-24 Mayıs tarihlerinde kutlanan Müzeler Haftası, Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi'nin düzenlemiş olduğu törenle ilimizde de kutlandı. Törende Türk Telekom Fen Lisesi öğrencisi  Elvan Kotan günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci ise yaptığı konuşmasında önemle şu konularının üzerinde durdu: Kıymetli Misafirler, Sevgili öğrencilerim, ülkemizde var olan müzelerin çoğunu gezmiş biri olarak, insanlığın geçmişinden bugüne taşıdığı eserleri görmenin bana geçmişi anlayıp geleceği inşa etme noktasında büyük katkıları olduğunu söylemeliyim. Geçmişle gelecek arasında kurduğu köprü nedeniyle müzelerin sanıldığından da önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle özellikle yeni kuşaklara müze gezme alışkanlığı kazandırmanın gereğini inanıyorum. Okulumuzda bulunan  İl Eğitim Müzesi'ni göreve başladığım ilk günlerde ilçe ve şube müdürlerimle gezdim. Eğitim adına atacağımız her adımda, bizden önce burada kimlerin neyi, nasıl yaptığını müzeyi gezerek öğrendim. Her öğretmen arkadaşımın ve öğrencilerimizin İl Eğitim Müzesini gezmesi gerekiyor. Müzelere gereken ilginin artarak devam etmesi dileği ile Müzeler Haftasını kutluyorum.

Yapılan konuşmaların ardından ''Geçmiş, gelecek içindir'' ve ''Geçmiş gelecek içindir, tarihimiz ve biz'' konulu yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödül verildi. Daha sonra okul öğrencileri tarafından hazırlanan müzik sunumu ve folklor grubunun gösterisi gerçekleştirildi.

İl Eğitim Müzesi'nin gezilmesinin ardından Müzeler Haftası kutlama programı sona erdi.

20-05-201920-05-201920-05-201920-05-201920-05-201920-05-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.