TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''O SES BENİM TUNCELİ'' Ses Yarışması Finali Gerçekleştirildi

''O SES BENİM TUNCELİ'' Ses Yarışması Finali Gerçekleştirildi

Müdürlüğümüz tarafından müzikte yetenekli öğrencilerimizin desteklenmesi ve salgın sonrası tüm eğitim ailemize moral olması amacıyla lise öğrencileri arasında düzenlemiş olduğumuz ''O Ses Benim Tunceli'' ses yarışmasının finali İl Kültür Müdürlüğünde düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Yarışmaya Valimiz Mehmet Ali Özkan, il protokolü, İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, şube/okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldı. Yarışmanın jüri üyeliğini Munzur Üniversitesi Güzel Sanatlar Fak. Araştırma Görevlisi Hüseyin Kara, şube müdürümüz Mehmet Ateş ve BİLSEM müzik öğretmeni Fulda Özdemir yaptılar. Orkestrada ise müzik öğretmenlerimiz Erhan Ekici, Murat Güler, Burhan Satun, Mehmet Kaya ve Cem Mesut Mercan görev aldı.

Final yarışması öncesi müzik öğretmenlerimiz ile çalışan Tunceli Anadolu Lisesinden Zeynep Havin Bozdağ, Ali Umut Gül ve Ayşe Gül Porsnuk, Pülümür Gazi Anadolu Lisesinden Dilara Yeşilkaya, Dersim Anadolu Lisesinden Mehmet Barış Yüksel ve Berçem Gezici, Tunceli Güzel Sanatlar Lisesinden İklim Akkuş, Hozat Zübeyde Hanım Anadolu Lisesinden Berfin Karadaş ve Düzgün Çelik, İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Sıla Eren sahne aldılar.

''O Ses Benim Tunceli'' ses yarışmasının sonucunda Tunceli Anadolu Lisesinden Ali Umut Gül birinci, aynı okuldan Zeynep Havin Bozdağ ikinci ve İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Sıla Eren ise üçüncü oldu.

Öğrencilerimize ödüllerini veren Valimiz Mehmet Ali Özkan şunları söyledi: ''Öncelikle yarışmaya katılan tüm genç arkadaşlarımı böylesi kalabalık bir seyirci önünde sahneye çıkma cesareti gösterdikleri için kutluyorum. Önemli olanın dereceye girmekten çok bu sahneye çıkıp şarkılarını, türkülerini söylemek olduğunu bir kez daha söylemek istiyorum. Hepimize müzik dolu güzel bir akşam yaşattıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dereceye giren ve giremeyen yarışmacılarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.''

03-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-2022

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.