TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''O Ses Benim Tunceli'' Yarışmasının Finali Yapıldı

''O Ses Benim Tunceli'' Yarışmasının Finali Yapıldı

Müdürlük olarak öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini sergilemeleri için düzenlediğimiz ''O Ses Benim Tunceli'' ses yarışmasının finali İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde düzenlenen programla gerçekleştirildi. İl merkez ve ilçelerdeki liselerimizden yarışmanın yarı finaline 32 öğrenci katılmış, 10 öğrenci de finale kalmayı başarmıştır. Öğrencilerimize yarışma boyunca, bağlamada Burhan Satum, kavalda Murat Güler, klasik gitarda Cem Mesut Mercan, bas gitarda Erhan Ekici, perküsyonda Zeynel Abidin Güngör eşlik ettiler. Jüri üyeliğini ise Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Orhan, müzik öğretmeni Fulda Adıbelli ve Munzur Üniversitesi Öğretim Elemanı Erkan Mengüç yaptı. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz yarışma öncesi yaptığı konuşmada, etkinliğinin adının her ne kadar yarışma olsa da,  esas amacımızın onları yarıştırmak değil, yeteneklerini ve potansiyellerini ortaya koymaları olduğunu ve bu nedenle hepsinin gönlümüzde birinci olduğunu ifade etti. Müdürlük olarak, öğrencilerimizin akademik başarıları kadar, onların kişisel gelişimleri için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini de önemsediğimizi, sadece akademik anlamda başarılı bireyler değil, ilgi ve yeteneklerine göre sosyal faaliyetlerde bulunan, kendini çok yönlü geliştiren ve değiştiren mutlu ve sosyal bireyler yetiştirmenin de idareci ve öğretmenlerin en önemli sorumluluklarımızdan olduğunu sözlerine ekledi.

Yarışmaya, Atatürk Anadolu Lisesi'nden Şara Gülbahar ve Volkan Yılmaz, Özel Tunceli Uğur Temel Lisesi'nden Umut Aktaş, Dersim Anadolu Lisesi'nden Bedirhan Sarıgül ve Seher Nirvan Öztürk, Tunceli Anadolu Lisesi'nden Eylül Ökdemir, Yaren Yıldırım, Yunus Anıl Ölgün, Hozat Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi'nden Yiğitcan Çetin ve Türk Telekom Fen Lisesi'nden Asmen Deniz Çakmak katıldı.

Juri üyelerinin vermiş olduğu puanlama sonucunda Atatürk Anadolu Lisesi'nden Şara Gülbahar üçüncü yine aynı okuldan Volkan Yılmaz ikinci, Tunceli Anadolu Lisesinden Yunus Anıl Ölgün ise birinci oldu.

17-05-201917-05-201917-05-201917-05-201917-05-201917-05-201917-05-201917-05-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.