TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİ BAŞARI İZLEME ARAŞTIRMASI

ÖĞRENCİ BAŞARI İZLEME ARAŞTIRMASI

Eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğinin arttırılması ve öğrenci gelişiminin izlenebilmesi için süreç ve sonuç odaklı bir ölçme değerlendirme yapılması Milli Eğitim Bakanlığımızca öngörülmektedir.

Öğrencinin neleri ne kadar bildiğinin yanı sıra, neleri öğrenip neleri öğrenmediğini teşhis etmek ve öğrenme eksiklerini gidermek amacıyla ülke genelinde “Öğrenci Başarı İzleme Araştırması” yapılacaktır. Bu araştırmada öğrencilerin öğrenme eksikliklerinin tespit edilmesi ve geri bildirim verilmesi yoluyla eğitim öğretim sürecinin niteliğinin değiştirilmesinden sorumlu tüm paydaşlara doğru ve anlamlı kararlar alabilmeleri için destek olunması Milli Eğitim Bakanlığımızca amaçlanmaktadır.

“Öğrenci Başarı İzleme Araştırması” Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürülüğü Veri Analizi, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığınca yürütülmekte olup, ilimizde  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Zihni Çağdaş koordinatörlüğünde Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından 4. ve 7. sınıf öğrencilerine Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde bilme, uygulama ve akıl yürütme alanlarından sorular yöneltilecektir.  Türkçe dersinde ise beceri odaklı değerlendirme yapılacaktır. 

“Öğrenci Başarı İzleme Araştırması”na ilimizde 38 okul ve 1426 öğrenci katılacaktır.

Ölçme ve Değerlendirme Merkezi Nisan 2019 da yapılacak olan “Öğrenci Başarı İzleme Araştırması”na katılacak okullarımıza yönelik tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarına devam edilmektedir.

 

08-04-201911-03-201912-03-201911-03-201911-03-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.