TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizin Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavilerine Başlandı

Öğrencilerimizin Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavilerine Başlandı

Müdürlüğümüz ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan "İlkokul Öğrencilerinde Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavi İşbirliği Protokolü" kapsamında okullarımızda ağız diş sağlığı taramaları başlatıldı. Ağız-diş sağlığı konusunda öğrenciler ve veliler bilgilendirildi.

Ağız ve diş sağlığı taraması sonucu İl Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından tedaviye ihtiyacı olan öğrencilerin velileriyle irtibata geçilerek hızlı bir şekilde ve uygun zamanda muayene işlemini gerçekleştiren hekime randevu oluşturulması ve tedavilerinin yapılması sağlanmaktadır.

İşbirliği protokolü kapsamında ilk olarak Latif Büyükdağ İlkokulu öğrencilerinin ağız ve diş sağlığı kontrolleri gerçekleştirilerek tedaviye ihtiyacı olan öğrencilerin randevuları oluşturuldu.

Konuyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci şu ifadelere yer verdi: ''Öğrencilerimizin olabilecek en iyi bedensel, ruhsal ve toplumsal sağlığa kavuşmalarını sağlamak ve sürdürmek okul sağlığı hizmetleri kapsamında yer almaktadır. Sağlıklı bir nesil demek, sağlıklı gelecek demektir. Öğrencilerimizin gerek bilişsel gerekse fiziksel sağlıkları bizler için çok önemli. Bu hususta bizlere desteklerini sunan ve sağlık hizmetlerini koşulsuz gerçekleştiren İl Sağlık Müdürümüz Dr. Muhammet Duran ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum."

06-03-202306-03-202306-03-202306-03-202306-03-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.