TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Eğitimlerimiz Devam Ediyor!

Öğretmen Eğitimlerimiz Devam Ediyor!

Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve mesleki çalışma döneminin en verimli şekilde geçmesini sağlamak amacıyla Müdürlük olarak düzenlendiğimiz eğitimlere yenilerini ekledik.

TUNGEM (Tunceli Gelişim Merkezi) tarafından ilimize gelmeleri sağlanan uzmanlarla bu hafta okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine yönelik çeşitli eğitimler düzenlendi. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Öğr. Gör. Dr Hakan Şahin tarafından okul öncesi ve ilkokul öğretmenlerine ''Okul Öncesi Eğitimde STEM Uygulamaları'', Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arş. Gör. Dr Türker Toker tarafından ortaokul öğretmenlerimize ''Ölçme Değerlendirme ve Yeni Nesil Soru Yazma'' ve Dr Çelebi Kalkan tarafından da ''Eğitimde STEM Uygulamaları'' eğitimleri verildi. 2 gün süren eğitimlere merkez ve ilçelerden öğretmenlerimiz katıldı.

Eğitimlerin açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, '' Değerli öğretmen arkadaşlarım, bir eğitim programında daha sizlerle beraberiz. Mesleki çalışma döneminizi en verimli şekilde geçirmeniz için düzenlemiş olduğumuz eğitimlerimize hoş geldiniz. 'Hiçbir eğitim sisteminin kalitesi, öğretmeninin kalitesini aşamaz.' gerçeğinden hareketle göreve geldiğim 6 ay içerisinde, ekip arkadaşlarımla beraber öğretmenler için de 'hep daha iyisini nasıl yapabiliriz?' diye düşündük. Sizlerin mesleki gelişiminizi, çağa uygun bilgi ve yöntemlerle donanmanızı önemsiyor bu nedenle bu eğitimleri son derece önemli buluyorum. İlimize gelen hocalarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Tunceli eğitimine verdikleri katkıdan dolayı kendilerine minnettarım. Sizler için de bu eğitimlerin faydalı olmasını temenni ediyor, hepinize iyi çalışmalar diliyorum.'' dedi.

25-06-201925-06-201925-06-201925-06-201925-06-201925-06-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.