TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Önce Eğitimde Bilim ve Sanat Şenliği Düzenlendi

Okul Önce Eğitimde Bilim ve Sanat Şenliği Düzenlendi

Türkiye ve Tunceli'de ilk kez merkez anaokulları ve anasınıflarımızın katılımı ile bilim ve sanat alanında toplumun en küçük bireylerinden en büyüğüne farkındalığı artırmak için "eş zamanlı" olarak, bugün 10 okulumuzda saat 10.00'da "Bilim ve Sanat Şenliği" düzenlendi.

Bilim ve Sanat Şenliğine 10 okulumuzun yanı sıra, her biri başka okullardaki açılışa katılmak üzere şube müdürleri, öğretmenlerimiz ve çok sayıda velimiz katıldı. Şenlik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ali Ekber Küçük'ün e-konferans ile şenliğe katılan okullarımıza yaptığı açılış konuşması ile başladı. Müdür Yardımcımız Ali Ekber Küçük konuşmasında şunları söyledi: ''Değerli okul müdürleri, öğretmenler, sevgili öğrenciler ve kıymetli veliler, müdürlüğümüz tarafından organize edilen Bilim ve Sanat Şenliğine hoş geldiniz. Bugün, okul öncesi ve özel eğitim uygulama okullarımızda çocuklarımızın bir dönem boyunca yapmış oldukları bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik projeleri ve sanatsal faaliyetleri sergilenecektir. Şenliğimiz, Türkiye genelinde bu tarzda düzenlenen ilk şenlik olması açısından da ayrı bir önem taşımaktadır. Bu şenlikte çocuklarımızın yaptığı projeleri, deneyleri kendi ifadeleri ile gelen ziyaretçilere anlatmalarının önemli olacağını ve kişisel gelişimlerine olumlu etki yaratacağını düşünüyorum. Ayrıca şenliğimize katılan velilerimizi düşündüğümüzde, okul-öğrenci-aile arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi açısından da bu organizasyonun oldukça verimli olacağına inanıyorum. Faydalı ve verimli geçmesi dileğimle, şenliğin gerçekleşmesinde katkı sunan herkesi tebrik ediyor, kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Şenliğin başlamasıyla öğrencilerimiz gelen ziyaretçilere deneylerini yaptılar. Aynı zamanda birlikte de deney, atölye çalışmaları, resim ve ebru yaparak dönem boyunca yapmış oldukları çalışmaları sergilediler. Öğrencilerimizin yapmış olduğu, havasız kalan mum, jelibonlardaki jelatin, kendiliğinden şişen balon, elektriklenme, ördekler neden ıslanmaz, balıklar nasıl yüzer, akciğer solunumu, kalbin çalışması, hava gücüyle hareket eden araba, yanardağ, suda açan çiçekler, renk veren bonibonlar, sihirli su, sirke-karbonat, kodlama, asitli içeceklerin zararları vb deneyler ve ebru ve resim yapımı, atölye çalışması ve  tarihteki önemli bilim adamlarının tanıtımı gibi faaliyetler ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

10-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-2020

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.