TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Kurum Müdürleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

Okul ve Kurum Müdürleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

Okul ve Kurum Müdürleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Okul ve Kurum Müdürleri Sene Başı Toplantısı İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci başkanlığında, kurum idarecileri ve okul/kurum müdürlerinin katılımı ile Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Pandemi nedeni ile hijyen, sosyal mesafe ve maske kuralına göre düzenlenen toplantıda, 2019 -2020 Pandemi Sürecinde Alınması Gereken Önlemler, Öğrenci Başarısının Artırılması İçin Gerekli Tedbirlerin İstişaresi, Okulların Bakım ve Onarım Çalışmaları, Rehberlik Faaliyetleri ve Öğrencilerin Okula Uyum Sürecinin Değerlendirilmesi, Taşıma Merkezi Okulların Genel Durumunun Görüşülmesi gibi konular görüşüldü.

İl Müdürümüz yaptığı konuşmada şunları söyledi: Değerli okul/kurum müdürlerim, öncelikle geride bıraktığımız 2019-2020 yılında göstermiş olduğunuz çalışmalarınızdan ve Müdürlük faaliyetlerine vermiş olduğunuz destekten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de zor bir süreçten geçiyoruz. Hayatın tüm alanlarında köklü değişimler olduğu gibi bizim alanımız olan eğitimde de büyük değişimler yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Hoca'mın sık sık vurguladığı gibi bizim için esas olan yüz yüze eğitimdir. Çünkü biz eğitimciler biliriz ki; eğitim, çocukların tüm duygularına tanıklık edebildiğimiz noktada daha anlamlıdır. Okulları birlikte açabilmek için sizlerden ve sorumlu olduğunuz çalışanlarınızdan gerekli tüm kurallara uymalarını sağlamanızı ve tüm tedbirleri almanızı önemle rica ediyorum. İl Pandemi Kurulunun kararlarını lütfen okuyun ve gereğinin yapılması konusunda etrafınıza rol model olun. Toplum sağlığı konusunda biz eğitimcilere de büyük sorumluluk düşüyor. Bir an önce bu salgından kurtulabilmek ve en sağlıklı koşullarda okullarımızı açabilmek için kurallara uymamızı ve öğretmenlerimizin de bu konudaki bilgilerinin artırılmasını gerekli görüyorum. Önümüzdeki hafta başlayacak olan Mesleki Çalışma Programında bu konuya özellikle dikkat etmenizi de önemle rica ediyorum. Okulları en uygun koşullarda açabilmemiz için öğretmenlerimizin salgın sürecinden korunması gerekiyor. Öğretmenlerimizi ve okullarımızı yüz yüze eğitim için en iyi şekilde hazırlayalım. Müdürlük olarak bu süreçte de sizlere her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Okullarımızı birlikte açacağız.''

İl Müdürümüzün konuşmasının ardından İş Yeri sağlık ve Güvenlik Biriminde görevli öğretmenlerimiz Elif Gürsönmez ve İnan Eren Turan tarafından okul/kurum müdürlerimize ''Okulum Temiz Belgelendirme Süreci'' anlatıldı.

 

 

Toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi. 

18-08-202018-08-202018-08-202018-08-2020

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.