TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul/Kurum Müdürlerimiz Munzur Nehri'nde Rafting Etkinliğine Katıldı

Okul/Kurum Müdürlerimiz  Munzur Nehri'nde Rafting Etkinliğine Katıldı

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Bakanlık politikaları doğrultusunda öne çıkan; öğretmenin güçlendirilmesi, başarı farklarının azaltılması ve yetenek yönetimi alanlarında uygulama stratejilerinin geliştirilmesi amacıyla Eğitim Yönetici Geliştirme Programı  (YÖGEP) hayata geçirilmiştir. Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan YÖGEP ile yöneticilerin; genel kültür, yönetim becerileri ve okul/kurum yönetiminde öne çıkan görev alanlarına ilişkin bilgi ve becerilerinin artırılması hedeflenmektedir.

Bu program kapsamında yöneticilerimize toplam 120 saat eğitim verilmektedir. İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan planlamalar doğrultusunda hazırlanan YÖGEP seminer programı devam etmektedir. Tunceli'de görev yapan okul/kurum müdürlerine yönelik YÖGEP seminerleri, Merkez ve Pertek ilçelerinde gerçekleşmektedir. Şube müdürlerimiz tarafından okul/kurum yöneticilerimize, çeşitli konularda seminerler verilmektedir.

Müdürlüğümüz tarafından YÖGEP seminer programı kapsamında Merkez ilçemizde bir araya gelen okul/kurum yöneticilerimiz ve İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin de katılımıyla rafting etkinliği düzenlendi. Etkinlik öncesinde yöneticilerimizle sohbet eden İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci şunları söyledi: '' Değerli yönetici arkadaşlarım, bir eğitim-öğretim yılını daha sorunsuz şekilde geride bıraktık. Okullarımız kapandı, öğrencilerimiz tatilde. Bizim çalışmalarımız ise devam ediyor. Bakanlığımız tarafından uygulanan YÖGEP seminer programının hem Merkez'de hem de Pertek'te amacına uygun devam etmesinden son derece memnunum. Seminerlere göstermiş olduğunuz ilgi ve itina için hepinize teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu seminerlerden sonra programın amacına uygun olarak genel kültür, yönetim becerileri ve okul/kurum yönetiminde öne çıkan görev alanlarına ilişkin bilgi ve becerilerinizi artırmış olacaksınız. Yoğun iş tempomuz arasında moral ve motivasyonumuzu artırmak için düzenlemiş olduğumuz rafting etkinliğine katılımınız için de teşekkür ediyorum. Sadece okul ve kurum yöneticiliğinde değil, bu gibi etkinliklerde de bir araya gelmenin motivasyonumuz açısından önemli olduğunu bir kez daha belirtiyor, ilimizin bu olağanüstü doğası içerisinde yapacağımız rafting etkinliğinin hepiniz için keyifli geçmesini diliyorum.''

29-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-2022

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.