TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda Yüz Yüze Eğitimde Üçüncü Aşama Başladı

Okullarımızda Yüz Yüze Eğitimde Üçüncü Aşama Başladı

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında okullarımızda aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçiş süreci devam ediyor. Bakanlığımızın koronavirüs salgını nedeniyle yaptığı planlamalar doğrultusundaki okullarımızda üçüncü aşamada, bugünden itibaren ortaokul 5. ve lise 9. sınıf öğrencileri, yüz yüze eğitime başladı.

2020-2021 eğitim-öğretim döneminde ilk etapta okul öncesi ve 1. sınıflar, bunlara ek olarak da  2, 3, 4, 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başlamıştı. 5. ve 9. sınıflar da bugünden itibaren yüz yüze eğitim planlamasına dahil oldu. Bugün ilimiz genelindeki okullarımızda 5 ve 9. sınıf öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk. İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin talimatıyla bütün yöneticilerimiz bugün okullarımızda görev alarak; okul yönetimlerinin ihtiyaç duydukları konularda kendilerine rehberlik etmek, yüz yüze eğitim başlayan 5. ve 9. sınıf öğrencilerimizin sevinçlerine ortak olmak için sahadaydılar.

 

Öğrencilerimiz, okul yönetimince belirlenen dersleri yüz yüze eğitim yoluyla, bunların dışında kalan dersleri ise uzaktan eğitim yoluyla tamamlayacaklar. Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenciler uzaktan eğitimle derslerine devam edecek.

 

Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler, uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacaktır. İlimizde bugün yüz yüze eğitime 5. sınıflarda toplam  659; 9. sınıflar da ise toplamn 816 öğrenci yüz yüze eğitime başlamıştır.

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.