TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Öğrencilerimizden ''Bizim Penceremizden'' Kitabı

Özel Öğrencilerimizden ''Bizim Penceremizden'' Kitabı

Tunceli Özel Eğitim Meslek Okulunda eğitim-öğretim gören öğrencilerimiz tarafından yazılan ve resmedilen hikâyeler, ''Bizim Penceremizden'' ismiyle kitaplaştırıldı.

Hafif düzeyde zihinsel yetersizliği olan bireylerin, eğitsel, sosyal ve temel yaşam becerilerini geliştirerek topluma uyumlarını sağlamak, iş ve mesleğe yönelik bilgi ve becerilerle donatıp ekonomik yaşama katılımlarını gerçekleştirmek amacıyla faaliyet gösteren Tunceli Özel Eğitim Meslek Okulundaki öğrencilerin neler başarabildiklerini görmek amacıyla hikâye yazma ve resimleme etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerin kendi yazdıkları ve resimledikleri hikâyeler okul yönetimi ve öğretmenler tarafından ''Bizim Penceremizden'' ismiyle kitaplaştırıldı.

Özel öğrencilerin duygularını ifade etmelerine olanak sağlamanın üzerinde önemle duran Okul Müdürü Erdal Gül şunları söyledi: Bir gün sınıfları dolaşırken panolarda küçük hikâyelerin asılmış olduğunu gördüm. Asılı hikâyelerin hepsini okudum. Basit gibi görünen ama bu çocuklarımız için olağanüstü olduğunu düşündüğüm bu hikâyeleri öğretmen arkadaşlarımla paylaştım. Bu hikâyeleri kitaplaştırmanın öğrencilerimizi son derece mutlu edeceğini düşündüm ve öğretmen arkadaşlarım da bu fikre olumlu baktılar. Çocuklarımızla duygularını hikâyeler yoluyla dile getirmeleri fikrini paylaştık. Çok heyecanlandılar ve yazmaya başladılar. Çocuklarımızın yazmış olduğu hikâyeler elbette hikâye formatında yazılmış hikâyeler değil. Böyle bir beklentimiz de yoktu. Biz özel çocuklarımızın içinde bulundukları olanakları kullanarak kendilerine ait özgün şeyler yapabilme başarısını tatmalarını istemiştik. Kitap haline gelen hikâyelerini gördüklerinde yaşadıkları sevinç bizleri de çok mutlu etti. Bu çalışmanın ortaya çıkmasında emek veren tüm öğrencilerimi ve öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum, özverili çalışmalarından dolayı hepsine teşekkür ediyorum.''

28-11-202228-11-202228-11-202228-11-202228-11-2022

 

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.