TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pertek Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden 7'den 70'e Herkese Açık Kurslar

Pertek Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden 7'den 70'e Herkese Açık Kurslar

Halk Eğitimi Merkezleri bilindiği gibi yaygın eğitim konusunda yetişkinlerin en önemli destekçisi olarak hizmet sunan kurumlardan biridir. Her yaştan insana halk eğitimi kurumlarında açılan kurslarla istihdam yaratabilme, mesleki gelişim, nitelikli iş gücü, sosyal hayata uyum gibi konularda hizmet verilmektedir. Müdürlüğümüze bağlı Pertek Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve ASO bu kapsamda 7'den 70'ye tüm ilçe halkına yönelik çeşitli kurslar açıyor. Bu kurslardan ilçe esnafı, kadınlar,  gençler ve çocuklar olmak üzere her kesimden insan faydalanıyor. Aile okulu, amigurumi örgü bebek, epoksi kişisel ve dekoratif ürün tasarımı, ahşap boyama ve 3-6 yaş oyun odası, besi sığırcılığı, beyaz peynir üretimi, bilgisayar destekli muhasebe, kadın üst giysileri dikimi, ingilizce, almanca, sürü yönetimi elemanı, piyano eğitimi, yetişkinler için Kuran-ı Kerim,  arıcılık gibi kurslar açılarak ilçe halkının faydalanması sağlanıyor.    

İlçe halkının ihtiyaç analizini yaparak kursları açtıklarını belirten Pertek Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Funda Bahat, an itibarıyla 45 kursun aktif olduğunu, kurslara yoğun ilgiden memnun olduklarını ifade etti. Bahat şunları söyledi: '' Halk Eğitimi Merkezi olarak ilk önceliğimiz bu yörenin ihtiyaçlarına cevap verebilmek. İlçe esnafından hayvancılıkla uğraşan insanlarımıza, ev kadınlarından çalışan annelere, gençlerden çocuklarımıza kadar her kesimden insanımızın gereksinimlerine uygun kurslar açmaya özellikle dikkat ediyoruz. Herhangi bir iş ile uğraşan insanlarımızın kurslarımızdan sonra o işi daha iyi yapıyor olması, ev hanımlarımız sosyalleşmesi, çocuklarımızın sanatla ve sporla buluşması yaptığımız işin en kıymetli en güzel yanı. Yöre halkının ihtiyaçlarına, ilgilerine göre tüm imkânları zorlayıp kursları açıyor olmaktan son derece mutluyum.''

 

Pertek Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açmış olduğu kurslar kurumun resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

05-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.