TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı Saltuk İlkokulu'nda Karne Töreni

Sarı Saltuk İlkokulu'nda Karne Töreni

             2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin bugün itibariyle bitmesinin ardından ilimiz merkez Sarı Saltuk İlkokulu'nda karne töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Vali Yardımız Selçuk Yosunkaya, İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve çok sayıda velimiz katıldı.

            Tüm sınıfları gezerek öğrencilerimize karnelerini dağıtan Vali Yardımcımız Selçuk Yosunkaya, öğrencilerimize yoğun geçen bir dönemin ardından tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini söyledi. İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci de, öğrencilerimizden tatilde dinlenmelerini, eve kapanmamalarını, oyuna ve gezmeye vakit ayırmalarını ve dinlenmiş bir şekilde tekrar okula dönmelerini istedi.

                  Karne törenin ardından öğretmenlerle bir araya gelen İl Müdürümüz şunları söyledi: ''Kıymetli meslektaşlarım, yoğun ve yorucu geçen bir dönemi bugün noktalıyoruz. Öncelikle hepinize göstermiş olduğunuz emekleriniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Okulunuza girdiğim anda ilk izlenimim işinizi severek yaptığınızı görmek oldu. Tüm okula yayılmış güzel bir enerji olduğu, okulun atmosferinden ve öğrencilerimizin yüzlerinden okunuyordu. Göreve geldiğim günden beri hep söylediğim, 'çocuklarımızı hayata hazırlayalım ve bir tek öğrenciyi dahi sistem dışı bırakmayalım' sözümün sizler tarafından da benimsendiğini görmek beni mutlu etti. İkinci dönemde de çocuklarımızın kendilerini tanıma serüvenlerine tüm gayretimizle devam edelim. Çocuklarımızın kendini tanıma ve onları hayata hazırlma sürecinde yapacağınız tüm çalışmaların ve taleplerinizin her zaman arkasında olduğumu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. 15 günlük süre içerisinde dinlenmenizi, sevdiklerinizle beraber güzel anlar geçirmenizi diliyorum.''

 

            Birinci dönemin bitmesiyle bugün ilimizde toplam 9630 öğrenci ve 1144 öğretmen yarıyıl tatiline girmiş oldu.

17-01-202017-01-202017-01-202017-01-202017-01-202017-01-202017-01-2020

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.