TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıfır Atık Projesi Kapsamında Ovacık Anaokulu ‘’Çevre Beratı’’ Almaya Hak Kazandı

Sıfır Atık Projesi Kapsamında Ovacık Anaokulu ‘’Çevre Beratı’’ Almaya Hak Kazandı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın himayesinde Bakanlığımız tarafından Sıfır Atık Projesi yürütülmektedir. Bu proje kapsamında 81 ilden en iyi örnek uygulamaları seçmek için, Bakanlığımıza bağlı okullardan yaptıkları uygulamalar istenmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda 60 ilden gelen uygulama örnekleri arasında 40 ilden 40 okul ‘’Çevre Beratı’’ almaya hak kazandı. 

40 il arasında bulunan ilimizden Çevre Beratı almaya Ovacık Anaokulu hak kazandı. Anaokulumuzda, Sıfır Atık Projesi kapsamında anaokulu öğrencilerimize geri dönüşüm bilinci oluşturabilmek adına ‘’Geri Dönüşüm Defilesi’’ etkinliği gerçekleştirildi. Öğrenci velilerinin de etkinliğin her aşamasında olduğu defilede, çocuklarımız tarafından atık malzemelerden oluşan kıyafetler sergilendi. Okul Müdürü Ersin Han almış oldukları Çevre Beratı ödülü ile ilgili şunları söyledi: ‘’Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüm konusunda çocuklarımızda bir farkındalık oluşturmak istiyorduk. Öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerimizle beraber atık malzemelerden defile yapmaya karar verdik. Böylece hem atık malzemeleri geri dönüşüme kazandırmış olacaktık hem de çocuklarımızın hazırladıkları kıyafetlerle defile sunması onların özgüvenlerine olumlu katkılar sağlayacaktı. Öğretmen, öğrenci ve velilerimize gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte göstermiş oldukları çaba için çok teşekkür ediyorum. Hep beraber, el ele vererek ortaya koyduğumuz bu çalışmanın böyle bir başarıya ulaşması beni ve öğretmen arkadaşlarımı mutlu ettiği kadar gururlandırdı da. Ovacık Anaokulu olarak öğrencilerimizle bu tarz projelerde yer almaya devam edeceğiz.’’

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.