TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG ve LYS Danışma ve Tercih Bürosu Açıldı

Müdürlüğümüz, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)  ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonucuna göre tercih yapacak öğrencilere, açılan tercih bürolarıyla danışmanlık hizmeti veriyor.
TEOG ve LYS Danışma ve Tercih Bürosu Açıldı

Öğrencilerimizin ve ailelerimizin yoğun bir temponun ardından, emeklerinin meyvelerini alacağı tercih dönemi başlıyor. 6-16 Temmuz 2015 tarihlerinde TEOG ve Üniversite yerleştirme tercih işlemleri gerçekleştirilecektir.

Öğrencilerimizin bütün hayatlarını etkileyecek olan tercih süreci, profesyonel hizmet ve yardım alınması gereken çok önemli bir konudur. Dokuz gün boyunca hizmet verecek olan rehberlik bürosunda uzman hocalar gelen öğrencileri yeni düzenlemeler çerçevesinde en doğru şekilde yönlendiriyor. Sınav başarısına paralel bir yerleştirme başarısının yakalanabilmesi amacıyla veli ve öğrencilerin danışma bürolarına başvurmalarının geleceklerini belirleme adına kendilerinin yararına olacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

  Danışma bürolarımızda okul yüzdeleri, başarı yüzdesi ve puanların yanı sıra öğrencilerin kariyer hedeflerine göre en doğru okulun tercih edilmesi sağlanıyor. Öğrencilerimize, geleceklerine yön vermek adına danışmanlık hizmetinin verileceği, ilgi, yetenek ve değerler doğrultusunda gelecek hayatlarında seçmek istedikleri meslekler hakkında bilgilerin verileceği, fikir alışverişlerinin yapılacağı bürolarımızda komisyonlar oluşturulmuştur.

İlimiz ve İlimize bağlı İlçelerimizde oluşturulan tercih danışmanlığı komisyonları merkezde toplam 16,  ilçelerimizde 13 öğretmenimizin hizmet vereceği şekilde çalışacaklardır.  İl merkezinde 5 komisyon, ilçe merkezlerimizde 9 komisyonun hizmet vereceği okullar şu şekilde belirlenmiştir. Merkezde Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Ortaokulu, Hürriyet Ortaokulu, Munzur Ortaokulu, Tunceli R.A.M; İlçe merkezlerinde Pertek Mustafa Kemal Ç.P.A.L, Pertek Cumhuriyet ortaokulu, Çemişgezek İ.M.K.B Ç.P.A.L, Çemişgezek İstiklal Ortaokulu, Ovacık Şehit Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun Ortaokulu, Hozat Ercan Doğan Ortaokulu, Nazımiye Ortaokulu, Mazgirt Tercih Danışma Bürosu ve Pülümür Ortaokulu tercih büroları olarak belirlenmiştir.

 

Öğrencilerimizin hayallerindeki üniversitede istediği bölümleri okuyarak kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı birer vatandaş olmaları dilekleriyle öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 


LYS Tercih Bürosu Kuruldu
LYS Tercih Bürosu KurulduLYS Tercih Bürosu KurulduLYS Tercih Bürosu Kuruldu

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.