TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''TÜBİTAK Araştırma Projeleri Eğitim Semineri'' Düzenlendi

''TÜBİTAK Araştırma Projeleri Eğitim Semineri'' Düzenlendi

Müdürlüğümüz organizasyonunda, ilimizde araştırma projelerinin sayısını artırmak, söz konusu projelerin tüm süreçleri konusunda öğretmenlerimizin eksiksiz bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörlüğü tarafından Tunceli Tasarım Merkezinde ''TÜBİTAK Araştırma Projeleri Eğitim Semineri'' verildi. İl merkez ve ilçelerinden ortaokul ve lise kademelerinden öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirilen seminerde proje yazma basamakları anlatıldı.

 

''2204-A/B Program Çağrısı ve Sürecin Tanıtılması'' konusunda Tübitak Malatya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkmen ve Tübitak Malatya Bölge Koordinatörü Yardımcısı Prof. Dr. Emin Çelebi,  ''Projelerde Nicel ve Nitel Yöntemler'', ''Projelerde Etik Kurallar'' konusunda İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Sağlam, ''Proje Fikri, Proje Yazım Kuralları ve Kaynak Tarama'' konusunda İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Enes Gül, ''Projelerde Yaygın Etki, Literatür Tarama ve Özgün Değer Tespiti'' konusunda İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aydın Aktaş eğitim verdi. Ayrıca çeşitli uygulama örnekleri öğretmenlerimiz ile paylaşıldı.

 

Öğretmenlerimize katılım belgesi verilmesinin ardından seminer sona erdi.

11-11-202211-11-202211-11-202211-11-202211-11-2022

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.