TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli Güzel Sanatlar Lisesinden Resim Sergisi

Tunceli Güzel Sanatlar Lisesinden Resim Sergisi

Tunceli Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğretmen ve öğrencileri tarafından Tunceli Müzesinde resim sergisi düzenlendi. Sergiye İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, şube müdürümüz Suvar Kara, okul müdürleri, vatandaşlar, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Tunceli Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencilerinin bir buçuk ay boyunca müzede çalışarak yaptıkları ve toplam 38 eserden oluşan sergi, İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci tarafından açıldı. Eskiz, nokta tekniği, grafiti olarak hazırlanan resim sergisini gezen İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'ye Resim öğretmeni Özgür Boran tarafından eserler hakkında detaylı bilgi verildi.

Sergideki resim çalışmalarını tek tek inceleyen İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci şunları söyledi: ''Öğrencilerimizin sergisini gezmekten çok mutlu oldum. Gerçekten de her biri görsel ve teknik açıdan birbirinden güzel resimler. Güzel Sanatlar Lisemizin kültür-sanat etkinliklerine verdiği katkıdan dolayı çok memnunum. Bu okulumuzdaki öğrencilerimiz resim ve müzik gibi dallarda duygularını renklerle, kara kalemle, notalarla vb çok farklı ve etkileyici bir şekilde ifade ediyorlar. Onların gerçekleri ve hayallerini ifade etme dili de sanat. Sanatın bizlere kattıkları düşünüldüğünde ilimizde Güzel Sanatlar Lisemizin olmasının önemini bir kez daha anlıyoruz. Güzel Sanatlar Lisemiz sadece kişisel gelişimize katkı sunmakla kalmayıp törenlerimize de ayrı bir güzellik katıyor.  Bugün burada resim bölümü öğrencilerimizin yaptığı birbirinden güzel resimleri gördük. Her biri benim gözümde ressam olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Serginin düzenlenmesinde emeği geçen yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlimizdeki tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizin de kültürel ve sanatsal faaliyetlere zaman ayırarak böyle güzel bir sergiyi gezmelerini önemle tavsiye ediyorum.''

26-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-2022

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.