TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenle Kutlandı

Tunceli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenle Kutlandı

Tunceli'de hain darbe girişiminin 5. yıl dönümü kapsamında Valilik Meydanında düzenlenen program saat 20.00'de başladı. Programa Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan, İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci, kurum amirleri, şehit yakınları, gaziler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan'ın konuşması ile devam etti. Daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması dinlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, aziz şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim Tilaveti ve akabinde İl Müftümüz Şevket Dilmaç tarafından dua okundu. 15 Temmuz konulu belgeselin izlenmesinin ardından, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen sancak koşusu sonrası tören alanına gençler tarafından getirilen sancak ise Vali Özkan'a teslim edildi.

Program, tüm Camilerde Aziz Şehitlerimiz anısına Saat 00:13'de Sela okunması, Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan tarafından Anı Defteri'nin imzalaması ve sonrasında demokrasi nöbeti tutulmasıyla devam etti.Programda konuşan Vali Mehmet Ali Özkan, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliği parçalamaya yönelik gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin milletin eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği ile bertaraf edildiğini söyledi.

Vali Özkan, "Aziz milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden, Fethulahçı Terör Örgütü tarafından millî iradeye ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile hükûmetine  yönelik gerçekleşen hain darbe girişimi üzerinden beş yıl geçti.15 Temmuz'da vatan, demokrasi ve bağımsızlık uğruna mücadele veren kahraman insanımız asırlar öncesinde olduğu gibi yine aynı kararlılıkla yaşadığı toprakları ve şanlı tarihini korumanın, istikbalinin yegâne unsuru olduğunu tüm dünyaya haykırmıştır.

Kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla tek vücut olan kahraman milletimiz o gece Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile sokakları, meydanları doldurmuş; tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısında imanıyla, inancıyla canı pahasına karşı koymuş, günlerce meydanları boş bırakmayarak demokrasiye sahip çıkmıştır.
Derin bir şuurun tezahürü olarak, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve istikbali için hiç tereddüt geçirmeden sokaklara dökülerek göğsünü hain darbecilere siper eden ve 'Tanklardan büyük yüreğim var' diyen aziz milletimiz gelecek kuşaklara eşsiz bir örnek sergilemiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün beşinci yıl dönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, en derin saygılarımı sunuyorum." dedi.

Program, tüm Camilerde Aziz Şehitlerimiz anısına Saat 00:13'de Sela okunması, Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan tarafından Anı Defteri'nin imzalaması ve sonrasında demokrasi nöbeti tutulmasıyla devam etti. 

16-07-202116-07-202116-07-202116-07-2021
16-07-202116-07-2021

  16-07-2021

16-07-2021

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.