TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli'de 4 Okulumuz eTwinning Okulu Oldu

Tunceli'de 4 Okulumuz eTwinning Okulu Oldu

 

İlimizde 4 okulumuz kriterleri karşılayarak eTwinning Okulu statüsüne ulaştı. Bu okullarımız: Atatürk Anaokulu, Elif Güntaş İlkokulu, Elti Hatun Anaokulu ve Pertek Atatürk İlkokulu.

 

Bu süreçte emeği geçen tüm öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ederiz.

 

Nedir eTwinning Okulu?

 

eTwinning Okulları, tüm okulların eTwinning'ten nasıl faydalanabilecekleri ile ilgili harika örneklerdir. eTwinning değerlerini ve pedagojisini tanıtmada aktif rol oynarlar, yerel toplulukları için birer referans noktasıdırlar ve diğer okullar için bir model teşkil ederler.

 

eTwinning Okulları, eTwinning'in önemini ve değerlerini tanır, okul yönetiminin desteğiyle bunları okulun politikalarına, uygulamalarına ve mesleki gelişim süreçlerine dahil eder.

 

eTwinning Okul Etiketi ile, eTwinning; sadece bireysel olarak eTwin'cilerin değil, aynı zamanda öğretmen takımlarının ve okul liderlerinin birlikte çalıştığı tüm okulun katılımını, çabasını ve bağlılığını tanıyarak değerlendirir.

 

Bir eTwinning Okulu statüsüne ulaşma kavramı, objektif olarak değerlendirilebilecek bileşenlerle yapılan gelişimsel bir yolculuktur. Bu bir rekabet değil, bir seviyeden diğerine doğru gerçekleştirilen bir ilerleme sürecidir.

 

 

 

eTwinning Okulu Olmanın Faydaları Nelerdir?

 

eTwinning Okulları:

 

Avrupa düzeyinde eTwinning için rol modelleri olarak tanınırlar ve eylemin gelecekteki gelişimi için ilham verecek öncü okullardan oluşan bir ağ oluştururlar.

 

Avrupa düzeyinde yüksek seviyede görünürlük elde ederler ve eTwinning Okulu Etiketlerini tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilirler.

 

Aşağıdaki alanlarda lider olarak tanınırlar:

 

- Dijital uygulamalar

 

- e-Güvenlik uygulamaları

 

- Pedagojiye Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar

 

- Personelin sürekli mesleki gelişiminin teşvik edilmesi

 

- Personel ve öğrencilerle gerçekleştirilen işbirlikçi öğrenme uygulamalarının teşvik edilmesi

 

Ödüllü okulların personeli ve müdürleri, özel mesleki gelişim programlarına katılmaya teşvik edilir ve iyi uygulamaları paylaşmak, işbirliği yapmak ve belirli çevrimiçi etkinliklere katılmak için bir eTwinning Grubu'nun parçası olabilirler.

23-03-2021

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.