TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli'den Adıyaman'a Uzanan Yardım Eli

Tunceli'den Adıyaman'a Uzanan Yardım Eli

Tunceli'den Adıyaman'a Uzanan Yardım Eli

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından, Eylül 2022 tarihi itibari ile 81 ilimize hamur işi atölyesi kurulmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'in yönlendirme ve destekleriyle İlimizde de Atatürk Mesleki Teknik Anadolu Lisemizde yiyecek içecek bölümü öğrencilerinin kullanması amacıyla hamur işi atölyesi kuruldu. Komşu illerimizde meydana gelen deprem nedeniyle atölyemizdeki ilk üretime deprem bölgesinin acil ihtiyacı olan rol ekmek üretimiyle başlandı. Dün gece saat 12.00 itibari ile üretime başlanarak bugün saat 11.00'de Tunceli Valiliğimiz koordinesinde yardımların bulunduğu tıra 5000 ekmek, 500 adet battaniye yüklenerek depremden zarar gören komşu ilimiz Adıyaman'a gönderildi.

Ekmeklerin ve yardım paketlerinin deprem bölgesine gönderilmesiyle ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci şu ifadelere yer verdi: Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan depremin gerçekleştiği ilk gün itibariyle Bakanlığımız tarafından kardeş ilimiz olarak ilan edilen Adıyaman ilimizde Adıyaman Valisi ile birlikte koordinasyonu sağlamaktadır. Depremin ilk günü Milli Eğitim Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Birimi ( MEB AKUB) sekiz personel, bir şoför ve iki minibüs olarak AFAD'la birlikte depremden etkilenen Adıyaman ilimize sabah saat 6.30'da hareket ettiler. İlimizden gönderdiğimiz yardım paketleri ve ekmekler Valiliğimiz koordinasyonuyla gönderilip dağıtımı yapılmaktadır. Öğrenci, öğretmen ve velilerimizin de destekleriyle gıda, su, giyim ve temizlik malzemelerinden oluşan yardım paketlerimizi yine Valiliğimiz koordinasyonuyla Adıyaman ilimize gönderiyoruz. Hepimizi derinden üzen bu felaket günlerinin yaralarını daha çabuk sarmak için hayırsever hemşehrilerimizden de yardımlarını bekliyoruz. Depremin yaralarının bir an önce sarılması için Tunceli ili olarak her konuda herkesin yardımına ihtiyacımız var. Hamur işi atölyemizin ilk üretiminin deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi dostlarımız, hemşehrilerimiz için yapılmış olması bizim için çok kıymetli ve anlamlı. Velilerimizin de evlerinde ürettikleri poğaçalar; gıda, temizlik ve giyim malzemelerinden oluşan ve öğrencilerimizin arkadaşlarına gönderdikleri yardım paketleri için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Herkesin hayrının Allah katında kabul olmasını diliyorum. Görünür görünmez bütün afetlerden ülkemizi, memleketimizi korumasını Allah'tan niyaz ediyorum.

 

08-02-202308-02-202308-02-202308-02-202308-02-202308-02-2023

 08-02-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.