TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUNGEM Eğitimleri Sona Erdi

TUNGEM Eğitimleri Sona Erdi

2023 Vizyon Belgesi hedeflerine ulaşmak adına Müdürlüğümüz Tunceli Gelişim Merkezi (TUNGEM)  ve Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER) işbirliği ile Öğretmenevinde düzenlediğimiz eğitim seminerlerimiz bugün sona erdi.  İl merkez ve ilçelerde görev yapan her kademeden öğretmenlerimize göre hazırladığımız eğitimlerimiz 2 gün sürdü.

Aytaç Açıkalın (Prof. Dr), ‘’Meslektaş Ortamında Eğitim Sohbetleri’’, Doç. Dr. Erol Duran, Eğitimde Değişim ve Dönüşüm, Veri Okuryazarlığı ve Öğrenme Analitiği’’, Dr. Türker Toker ise ‘’Ölçme Değerlendirme ve Veri Analizi’’ konulu sunumları ile öğretmenlerimizle buluştular. Toplam 250 öğretmenimiz düzenlediğimiz eğitimlere katılmıştır.

Dr. Türker Toker tarafından verilen ve 2 gün süren ‘’Ölçme Değerlendirme ve Veri Analizi’’ konulu seminere il merkez ve ilçelerden ortaokulda görev yapan toplam 50 öğretmenimiz katıldı. 11 saat verilen eğitimde, öğretmenlerimiz Ölçme Değerlendirme, Soru Hazırlama Teknikleri, Veri Analizi, Örnek Soru Yazımı vb konularda bilgi aldı.

Doç. Dr. Erol Duran tarafından verilen 3 saatlik  ‘’Eğitimde Değişim ve Dönüşüm, Veri Okuryazarlığı ve Öğrenme Analitiği’’ konulu seminerlere ise il merkez ve ilçelerde her kademe ve branşta görev yapan toplam 200 öğretmenimiz katıldı.

Aytaç Açıkalın (Prof. Dr), ‘’Meslektaş Ortamında Eğitim Sohbetleri’’ tarafından sunulan ve 1.5 saat süren eğitim sohbetlerinde de il merkez ve ilçelerde her kademe ve branşta görev yapan toplam 200 öğretmenimiz katıldı.

Öğretmenlerimizin eğitimin güncel konularını kaçırmamaları, öğretmenlik mesleğine dair farkındalıklarını artırmaları,  değişen ve dönüşen konulardan haberdar olmaları ve eğitimlerin 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerimizin nasıl ilerleyebileceklerine dair yol gösterici olmaları amacıyla düzenlediğimiz seminerlerden toplam 250 öğretmenimiz faydalanmıştır.

16-04-201916-04-201916-04-201916-04-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.