TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Usta-Çırak Buluşmaları

Usta-Çırak Buluşmaları

      Müdürlüğümüz ile Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğiyle yürütülen mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik faaliyetler kapsamında "Usta-Çırak Buluşmaları"nın ilki Halk Eğitim Merkezinde Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinesinde gerçekleştirildi.

      Özel sektördeki gelişmelerin öğrencilere daha hızlı ve etkili bir şekilde aktarılabilmesi amacıyla ilimiz genelinde mesleğinde isim yapmış, saha deneyimi olan ve aynı zamanda  Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eski mezunları ustalar ile okulumuzda mesleki eğitim görmekte olan öğrenciler bir araya getirilerek tecrübe aktarımı temalı iş başı buluşmaları gerçekleştirildi. Okul müdürü Yaşar Sever'in açılış konuşmasıyla başlayan ve ustaların  iş hayatlarına nasıl başladıkları ve profesyonel gelişim süreçleri ile ilgili samimi sohbetlerle devam eden etkinlik, öğrencilerin farklı sektörlerde mesleklerini sürdüren ustalara yönelttikleri sorular ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.