TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzaktan Eğitimin İlk Ders Zili Tüm Okullarımızda Çalındı

Uzaktan Eğitimin İlk Ders Zili Tüm Okullarımızda Çalındı

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı'nın uzaktan eğitim yoluyla başlaması dolayısıyla İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, Elif Güntaş İlkokulunda düzenlenen törene katıldı. Törende İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ders zili çalındı.

 

Törenden sonra öğretmenlerle bir araya gelen İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci yaptığı konuşmada şunları söyledi: ''Değerli Meslektaşlarım, her ne kadar çocuklarımızla birlikte yapabildiğimiz bir açılış olmasa da, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bugün okullarımızdayız. Mart ayından itibaren bildiğiniz gibi eğitim-öğretim faaliyetlerini uzaktan eğitimle yürüttük. 18 Eylül'e kadar da yine uzaktan eğitimle faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. 21 Eylül'de de okulların açılması en büyük temennimiz. Değerli meslektaşlarım, okullarımızın açılması için bizlere de büyük sorumluluklar düşüyor. Toplumu pandemi koşulları ile yaşamaya alıştırmamız gerekiyor. Maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında sizlerden topluma örnek ve önder olmanızı bekliyorum. Yüz yüze eğitim başlayana kadar öğrencilerimizin eksik konularını yapacağınız canlı sınıf çalışmaları ile tamamlamanızı rica ediyorum. İdareci arkadaşlarımdan da ''Okulum Temiz'' belgesini almak için tüm çalışmalarını tamamlamalarını istiyorum. Değerli öğretmen arkadaşlarım, uzaktan ya da yüz yüze eğitim sürecinde çocuklarımıza dünyanın kapılarını açacak ortamlar hazırlayalım. Eğitim-öğretim etkinlikleri içinde aktif rol almalarını önemseyelim. Konuşmalarının, fikirlerini açıkça söyleyebilmelerinin destekçisi olalım. Yeni eğitim-öğretim yılımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.''

 

31-08-202031-08-2020

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.