TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan'dan Cumhuriyet Ortaokulunu Ziyaret

Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan'dan Cumhuriyet Ortaokulunu Ziyaret

Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan, İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci, şube müdürlerimiz ile Cumhuriyet Ortaokulunu ziyaret ederek 2022 LGS'ye girecek sekizinci sınıf öğrencilerimiz ile bir araya geldi.

 

2022 LGS ve YKS'ye girecek olan öğrencilerimize moral ve motivasyon olması amacıyla Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan, ortaokul ve liseleri ziyaret edecektir. Bugün ilki gerçekleştirilen ziyarette Sayın Valimiz, Cumhuriyet Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek onlarla sohbet etti.

 

''Esas olan sizin aklınızdır, sizin gayretlinizdir.''

Sekizinci sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan, yaptığı konuşmada şunları söyledi: ''Sevgili çocuklarım, hepiniz bu şehrin farklı mahallerinden gelip bir okulun çatısı altında buluştunuz. Geçen yıllar boyunca sizler artık burada sadece arkadaş değil kardeş de oldunuz. Bizler de zamanında sizlerin oturduğu bu koltuklarda oturduk, benzer sınavlara girdik. Sizlere anlatacağım her şeyi tek bir kelime ile özetleyebilirim: Çalışmak, çalışmak, çalışmak... Sizlere tüm samimiyetimle anlatmış olduğum hayat hikayemin amacı da bu. Çalışarak nasıl başarılı olunduğunu sizlere göstermek istedim. Doğru yöntemlerle ve gerekli zamanı ayırarak yapacağınız çalışmalar sizi mutlaka hedefinize götürecektir hiç şüpheniz olmasın. Yapmanız gereken hayatınızı planlamak. Bu süreçte esas olan sizin aklınız, sizin gayretinizdir. Oyuna da derslere de gerekli zamanı ayırarak 2022 LGS'de başarılı olabilirsiniz. Sevgili çocuklarım, her şeyin temelinin çok okumak olduğunu lütfen unutmayın. Ne kadar çok okursanız derslerinizdeki başarının arttığını da görürsünüz. Hangi ders olursa olsun onu başarmanın ilk koşulu iyi bir okuyucu olmanızda yatar. Sizlere inanıyor ve güveniyorum; gireceğiniz sınavda başarılı olacaksınız. Doğru yöntemlerle gerekli zamanı ayırdığınızda hedefinize ulaşmak kolay olacak. Hepinize başarılar diliyorum.''

Öğrencilerden gelen soruları yanıtladıktan sonra konuşmasını bitiren Valimiz, daha sonra öğretmenlerimizle bir araya geldi. Salgın sürecinde göstermiş oldukları performans nedeniyle öğretmenlerimize teşekkür etti.

 22-02-202222-02-202222-02-202222-02-2022

 

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.