TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan'dan Öğretmenlerimize Ziyaret

Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan'dan Öğretmenlerimize Ziyaret

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Mesleki Çalışma seminerlerinin ilk gününde Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan, okullarımıza giderek öğretmenlerimizle bir araya geldi. Valimizin Diyapağa İlkokulu ve Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu ziyaretlerinde kendisine İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci eşlik etti.

İlimize yeni atanan Valimiz, öğretmenlerle bir araya geldiği toplantında şunları söyledi: Değerli öğretmenlerimiz, öncelikle yeni eğitim-öğretim yılı hepimiz için hayırlı olsun. Uzun bir süreden itibaren hem dünyada hem de ülkemizde salgın tehdidi ile karşı karşıyayız. Bu süreçte eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesi de oldukça değişti. Değerli öğretmenlerim, pandemi sürecini toplumun her bireyi ciddiye almak durumunda. İlimizde Covid-19 hastalarının yaş ortalaması oldukça düşük. Bana bir şey olmaz demeyelim. İl Hıfzıssıhha Kurulunun koronavirüs tedbirleri kapsamında almış olduğu kararlara uyalım, topluma bu konuda örnek ve önder olalım. Okullarımızı tekrar açabilmek için bu konuda sizlerin topluma örnek olmasını bekliyorum. Değerli eğitimci arkadaşlar, sizler benim gözümde toplumun en saygın işini yapmaktasınız. Eğitim-öğretimin en temel amacının doğru insan yetiştirmek olduğuna inanıyorum. Eğitim denilince aklımıza ilk olarak müfredat, kitap, okul vb geliyor. Ancak eğitim-öğretimin en temel, en önemli unsuru öğretmendir. Bununla birlikte öğrenci ve veli de diğer unsurlardır. Bu üçünü en iyi şekilde bir araya getirilmesi eğitimdeki başarıyı da beraberinde getirecektir. Sosyal hayata yansıyacak şekilde çocuklarımızı eğitmek konusunda hepimize büyük görevler düşüyor. Bu süreçte hepinize kolaylıklar diliyor, pandemi sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlarda örnek ve önder olmanızı beklediğimi bir kez daha yenilemek istiyorum.''

24-08-202024-08-202024-08-202024-08-202024-08-202024-08-202024-08-2020


Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.