TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yeni İnşaat Vizyonları: Yeşil Binalar" Projemiz Başlıyor      Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajansı 2019 yılı  KA202 stratejik ortaklıklar teklif çağrısı döneminde Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde başvurusu yapılan ve yapılan bağımsız uzman değerlendirmeleri sonunda hibelendirilmesine karar verilen "New Vision of Construction: Green Buildings" adlı proje kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarında okutulmak üzere ders modülleri ve açık kaynak kodlu ıos ve android tabanlı uygulama geliştirilecektir.

      Enerji tasarrufu, sürdürülebilir doğal kaynak yönetimi, iyileştirilmiş çevre etiği üzerinde bakış açısını artırarak gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya ve yaşanabilir bir çevre sağlamak vizyonu ile ortaya çıkan "Yeni İnşaat Vizyonları: Yeşil Binalar" adlı projemiz yenilik için işbirliği ve iyi uygulamaların değişimi ile ilgilidir. Bu proje ile amacımız uluslararası işbirlikleri ile mesleki eğitime katkıda bulunmaktır. Ortaya çıkacak kitap ve müfredat, AB ülkelerinde ortaklaşa kullanılabilecek ders kitapları sağlayacaktır. 

      Hazırlanacak ders kitapları ve e-öğrenme materyalleri mesleki ve teknik eğitim okullarımızdaki öğrenci ve öğretmenlerin yeterliliğini artıracaktır. Bu kaynaklar sektör temsilcilerinin gözetiminde hazırlanacağından, eğitim ve iş dünyasında da köprü görevi görecek. Projenin sonuçları, mesleki eğitimin kalitesinin artırılmasına ve yeni iş alanlarının yaratılmasına katkıda bulunacaktır. Proje kapsamında, inşaat alanında çalışan yöneticiler ve yöneticiler yeşil bina teknolojisi hakkında bilgi ve yetkinliklerini artıracak ve inşaat teknolojisi alanında eğitim gören yaklaşık 40.000 öğrenci yeşil bina sistemleri hakkında bilgilendirilecektir. AB ülkelerinde inşaat sektörünün katkısı ile oluşturulacak yeni ders kitapları endüstrinin ihtiyaçlarına göre belirlenecek, böylece öğrenciler mezuniyetten önce iş dünyasına katılabileceklerdir.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.