TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşil Binalar Projemizle Romanya'dayız

Yeşil Binalar Projemizle Romanya'dayız

 İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci ve görevli personelimiz, koordinatörü olduğumuz ''Avrupa Birliği Erasmus+ Yapı İnşaatında Yeni Vizyon: Yeşil Binalar Projesi'' kapsamında düzenlenen uluslararası toplantıya katılmak üzere Romanya'ya gittiler.

 

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci ve Müdürlüğümüz AR-GE Biriminde görevli öğretmen Buket Karadağ ve Namık Kemal MTAL'de görevli öğretmen Yaşar Sever, Romanya'nın Bükreş şehrinde 3-6 Mart 2022 tarihleri arasında yapılan koordinatörü olduğumuz "Yapı İnşaatında Yeni Vizyon: Yeşil Binalar" başlıklı Avrupa Birliği Erasmus + Projesi toplantısına katıldılar.

 

Projenin tamamlanması ile tüm AB ülkelerinde ve Türkiye'de mesleki eğitimde kullanılmak üzere dört ayrı eğitim modülünün yayınlanacağını ifade eden Gürsel Ekmekci, iki gün süren toplantılarda proje için bugüne kadar yapılan çalışmaları değerlendirdiklerini, proje kapsamında hazırlanan 4. Fikri çıktının tamamlandığını ve bundan sonra yapılacak çalışmaları planladıklarını belirtti. Koordinatörü oldukları projenin ortaklarının İspanya Katalonya Politeknik Üniversitesi, Casa Corpului Didactic Teleorman Romanya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Tunceli Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği, İngiltere Certified Knowledge Association ve EE İstanbul olduğunu söyledi. Bir sonraki toplantının İngiltere'nin Londra şehrinde düzenleneceğini ve projenin 02/11/2022 tarihinde son bulacağını belirtti.

16-03-202216-03-202216-03-2022


 

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.