TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS'ye Hazırlık Toplantısı Yapıldı

05 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 20.30'da tam kapanma sürecinde YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) hazırlıklarını değerlendirmek ve istişarede bulunmak üzere İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci başkanlığında ilimiz genelindeki tüm lise müdürleri ve 12. Sınıflara dersi olan tüm branş öğretmenlerinin katılımıyla çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.
YKS'ye Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Toplantıda,İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci tarafından müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz ile YKS'ye hazırlık başta olmak üzere bugüne kadar yapılan yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmalarının değerlendirmesi yapıldı. Bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu. Bu kapsamda, YKS Kılavuzu'nun mutlaka incelenmesini ve zoom üzerinden yapılacak çevrim içi toplantılarla öğretmen, öğrenci ve velilerin bilgilendirilmesini istedi.

 

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci sözlerine şöyle devam etti; "Kıymetli arkadaşlarım dünyayı derinden etkileyen salgın sürecini yaşıyoruz. Bu süreçten en fazla olumsuz etkilenen kesim maalesef öğrencilerimizdir. Onların bu süreci en az zararla atlatması için her türlü dijital ortam ve materyal sağlamak için bizler de yoğun olarak çalışıyoruz. Ve sizlerin de büyük emeklerinizin olduğu aşikardır. İl olarak EBA portalı canlı ders ve kullanıcı aktiflik oranında şu anda ülke 2. siyiz. Emek veren tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizi kutluyorum. Yine bu kapsamda Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde E-Kitap olarak sunulan Lise 9-10-11-12. Sınıflar için "Tekrar Testleri"ni öğrencilerimize kavuşturuyoruz. Bu testlerin çözülmesine mutlaka ağırlık verelim. Uzaktan eğitim dönemi de olsa TÜBİTAK, Erasmus, TEKNOFEST, Robotik Kodlama, Kısa Film, okuma vb. proje ve yarışmalara il, ilçe ve okul bazında katılımların artırılması için gerekli teşvik ve yönlendirmeleri yapalım.  Özellikle bu dönemde dijital platformlar üzerinden veya telefonla veli görüşmelerini yapalım. Bu sayede okul-aile iş birliğini diri tutarak, çocuklarımızın eğitim sürecinde, velilerimizin öneri ve desteklerini alalım." dedi.

 

Toplantının sonunda İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci, üç haftalık tam kapanma sürecinde evde kalarak, zorunu hallerde ise maske, mesafe, hijyen başta olmak üzere salgın tedbirlerine riayet ederek bu sıkıntılı dönemi atlatıp, bayram sonrasında daha güzel günlere kavuşacağımıza olan inancını dile getirdi. Okul müdürlerimizin ekip ruhuyla uyum içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek, çalışmalarında başarılar diledi.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.