TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüz Yüze Eğitim Değerlendirildi

Yüz Yüze Eğitim Değerlendirildi

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci başkanlığında, ilgili şube müdürlerimiz ve il merkezindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise müdürlerimizin katılımı ile gerçekleşen toplantılarda yüz yüze eğitim süreci değerlendirildi. 


Tüm eğitim kademeleri ile ayrı ayrı yapılan toplantılarda başta aşı, okullarımızdaki risk durumu, Kovid-19 tedbirleri, öğrenci davranışları, bakanlığımızın yardımcı kaynak paketi gibi konular olmak üzere sene başından itibaren geçen süreçte okullarımızdaki eğitim-öğretim süreci tüm detayları ile ele alındı. 


İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci toplantılarda şunları söyledi: ''Değerli okul müdürlerim, uzun bir aradan sonra yeniden başladığımız yüz yüze eğitim sürecinde yaklaşık 1.5 ayı geride bıraktık. Bu süreç içerisinde yapmış olduğumuz çalışmaları ve mevcut durumumuzu yüz yüze değerlendirmek için toplanmış bulunuyoruz. Sizin de tahmin edeceğiniz üzere öncelikli gündem konumuz salgın sürecinde okullarımızın risk durumları, aşı ve alınan Kovid-19 tedbirleri. Öğretmen ve personelimizin aşı olma oranı ilimizde yüksek. Ancak öğrencilerimizde bu oran oldukça düşük. Kovid-19 ile mücadelede en büyük silahımız bildiğiniz gibi aşı. Aşı olma konusunda öğrenci, öğretmen ve velilerimize bilgilendirme çalışmalarına hız kesmeden devam etmemiz yüz yüze eğitimin sürekliliği açısından büyük önem arz ediyor. Sizlerden ricam aşı konusunda bilgilendirme çalışmalarına devam etmeniz. Öğrenci ve velilerimizi Valiliğimizin yapmış olduğu aşı kampanyasından mutlaka haberdar edelim. Bununla beraber yaklaşık iki yıl okullarından, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrı kalan, salgın sebebiyle özellikle sosyal becerilerden yoksun hale gelen öğrencilerimizde görülen davranış bozuklukları için RAM tarafından yapılan çalışmaların okullarınızda hassasiyetle yürütülmesini rica ediyorum. Bizler okullarımızda öğrenciye sadece bilgi aktaran eğitimciler değiliz. Onların duygu dünyalarına dokunmak ve gelişimlerine bu yönde de destek vermek bizim sorumluluklarımızdan biri olduğunu lütfen unutmayalım. Salgın sürecinde öğrencilerimizin okullarda gösterecekleri olumsuz davranışları en doğru yöntemler ile olumluya çevirmek durumundayız. Bu noktada sizlere olan güvenimi bir kez daha yinelemek istiyorum. 

Değerli mesai arkadaşlarım, değinmek istediğim bir diğer husus da, Bakanlığımız tarafından hazırlanan 'Yardımcı Kaynak Paketi' hakkında öğretmen ve öğrencilerimize gereken bilgilendirmeyi yapmanız olacak. Bakanlığımızın web sayfasında yer alan yardımcı kaynakların kullanılması konusunda öğretmen ve öğrencilerimizi teşvik edelim. Gerek Yardımcı Kaynak sitesini gerek EBA TV kanalarını takip konusunda öğrencilerimizi yeterli bilgilendirmenin yapılmasını sağlayalım.  Sözlerime son verirken, Tunceli Eğitim Ailesi olarak salgın sürecinde de birlikte çok şey başaracağımıza olan inancımı tekrarlıyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.'' 

 

Toplantılar dilek ve temenniler ile son erdi.


20-10-202120-10-202120-10-202120-10-202120-10-2021

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.